Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se u nás děje?

Příspěvky

Děti z MŠ Tyršovy sady bojují v piškvorkách

1. 7. 2020

Piškvorky - hra, kterou všichni dobře známe. Její boom se dotknul i předškolních zařízení. Pod záštitou Svazku obcí Horní Labe, projektu MAP Vrchlabí a DDM Pelíšek se dne 17. 6. 2020 v MŠ Tyršovy sady Hostinné konalo školní kolo "PIŠKVORKY DO ŠKOLKY". Celkem se zúčastnilo 7 dětí, které spolu soutěžily o postup do finálového kola. Absolutním vítězem z naší MŠ se stal Milánek M. a postoupil tak do finálového kola, které se konalo na zahradě TS Oliver ve Vrchlabí. Finálového kola se účastnilo celkem 9 dětí z Vrchlabí, Hostinného, Prosečné a Dolní Kalné. Děti soutěžily systémem "každý s každým" a bojovaly o putovní pohár, který byl velkou motivací se o první místo "poprat". Milánek se umístil na krásném 6. místě, dovezl si diplom a balíček sladkostí, ale především zkušenost, na kterou nikdy nezapomene. Milánkovi gratulujeme!!!

 

Mgr. Michaela Nová

 

Jak jsme zvládli "koroňáka"

27. 5. 2020

Jednou o tom budeme vyprávět svým dětem či jejich dětem: "Víš, to bylo tenkrát, když se planetou přehnal virus...mnoho lidí onemocnělo...ale zvládli jsme to, protože jsme si vzájemně pomáhali!   A pokračování je na každém z Vás, však to znáte ze slohu :-)

Vyhlášená celorepubliková opatření jsme nepodcenili, akceptovali a dodržujeme je od znovuotevření všech mateřských škol v Hostinném, které bylo stanoveno na 18.5.2020. Přivítali jsme po dlouhé pauze děti, na které jsme se velmi těšili a bez nichž byly všechny mateřské školy smutné.

Chráníme sebe a své okolí a totéž vyžadujeme po ostatních, kteří nám svou zodpovědností pomáhají k zvládnutí této pandemie.  Nastavili jsme doporučená opatření, které dodržujeme i se spoluprací všech rodičů.

Moje rouška chrání Vás a Vaše chrání nás. Děkujeme všem zodpovědným rodičům, kteří nám pomáhají v tak "zvláštní" době.

                                             Milana Sahánková, DiS

 

EXKURZE NA HORSKOU SLUŽBU

4. 3. 2020

Ve středu dne 4. března 2020 se třída Motýlků z Mateřské školy A.Dvořáka vydala  "na hory".  Našim společným cílem byla exkurze na Horské službě ve Ski Resortu Černá Hora - Pec. Děti se na tuto exkurzi velmi těšily a jejich nadšení neopadlo ani po příjezdu na místo. Po prohlídce celé budovy Horské služby, ukázce pomůcek správného horského záchranáře, si mohly na vlastní kůži zkusit, jaké to je, mít zafixovanou ruku v dlaze, jak jim "ťuká" srdíčko a další zajímavosti. Na záludné otázky dětí odpovídal zkušený záchranář, pan Štěpán Jiras, ktrému velmi děkujeme za naprosto vyčerpávající povídání a ochotu. Taktéž děkujeme Sboru Dobrovolných Hasičů Rudník, za ukázku hasičské techniky.

Milana Sahánková, DiS

 

EXKURZE DO DROGERIE TETA

2. 3. 2020

V rámci celotýdenního projektu na téma "Povolání a profese", se třída Motýlků z Mateřské školy A.Dvořáka vypravila na exkurzi do místní drogerie Teta. Na předem domluvenou schůzku se dostavilo témeř dvacet "motýlků", kteří si mohli za přítomnosti pracovnic drogerie prohlédnout zázemí celého obchodu. Na všetečné otázky ohledně provozu, dětem odpovídala paní Rampouchová, které tímto velmi děkujeme za vstřícnost a přímý prožitek dětí, které se o povolání prodavačky dozvěděly dalece více, než pouze z obrázků a povídání.

  Milana Sahánková, DiS

 

EXKUZRE DO ŠICÍ DÍLNY BAJA DESIGN TRUTNOV

27. 2. 2020

V rámci týdenního projektu na téma "Povolání, profese"  se třída Motýlků z Mateřské školy A.Dvořáka vypravila vlakem do města Trutnova, na exkurzi do šicí designové dílny Baja Design. Tato česká oděvní značka sportovního oblečení je známá především zde, v podhůří Krkonoš. Zakládá si na kvalitě materiálů, které testuje především na dětech :) Vstřícné paní švadleny dětem ukázaly, jak se šije, celou výbavu šicí dílny, odpovídaly na všechny všetečné otázky dětí, že jich nebylo zrovna málo :) Nejvíce se dětem líbilo, že se mohly přímo zapojit do nastříhání a ušití čepice.

Tímto bychom rády poděkovaly za vstřícné, milé jednání zaměstnancům v šicí dílně, děkujeme také za dárečky a vzorečky látek, které zcela určitě s dětmi využijeme.

                                     Milana Sahánková, DiS

 

1. REPREZENTAČNÍ PLES MŠ A. DVOŘÁKA

25. 2. 2020

Letošní rok jsme se rozhodli, že uspořádáme první reprezentační ples Mateřské školy A.Dvořáka pro naše nejmenší. Ples se konal dne 25.02.2020 v Městské Hale Hostinné. Na ples dorazilo 40 dětí, kterým maminky připravily krásné slavnostní oblečení. Dětský ples zahájila promenáda na skladby od W.A. Mozarta, při níž děti ve dvojicích procházely celou halou a užívaly si slavnostní chvíle. Po té přišly na řadu všemožné plesové úkoly a soutěže.  Mezi nejoblíbenější patřilo například skládání not na notovou osnovu, přenášení zmrzliny, zdolávání propasti, smyslový chodníček a jiné zajímavé úkoly s nafukovacími balonky. A aby si děti užily pořádného pohybu, po splnění všech úkolů se mohly pustit do tance na nejznámější dětské písničky. Čas neúprosně běžel, proto přišla na řadu odměna. Ples byl z reakcí a pohledů dětí velmi vydařený, což bylo pro nás motivací si tuto akci příští rok opět zopakovat.

Většinu okamžiků tohoto plesového dopoledne zachytil fotoaparát a fotky jsou k dispozici na stránkách Mateřské školy A. Dvořáka, DVD a FB.

                                                                                                   Milana Sahánková, DiS
 

 

MASOPUST V HOSTINNÉM

25. 2. 2020

V sobotu dne 22.02.2020 proběhl ve městě Hostinném tradiční MASOPUST. Masopustního průvodu se zúčastnily děti ze všech mateřských školek v Hostinném. Kromě toho, že děti obohatily svými maskami celou akci, někteří z nich byli oblečeni do předem připravených masek vlakových přednostů. Děti po té usedly do vláčku, který je povozil po městě. Celá sobotní akce se výborně vydařila k naprosté spokojenosti všech.

Děkujeme rodičům za spolupráci při akci.

                                                                                    Milana Sahánková, DiS

 

MAŠKARNÍ KARNEVAL MŠ A. DVOŘÁKA

25. 2. 2020

Dne 20.2. 2020 proběhl v naší Mateřské škole A. Dvořáka maškarní karneval.  Na stránkách naší mateřské školy, ve fotogalerii, se můžete přesvědčit, že všem princeznám, vílám, kovbojům, robotům, klaunům a jiným "roztodivnostem" to opravdu velmi slušelo.  Den plný soutěží, karnevalových úkolů a tance, si děti s velkou radostí užily. Samozřejmě nesměla chybět odměna, kterou si masky zasloužily.

Touto cestou děkujeme všem rodičům, že si dali tolik záležet na krásných maskách.

                                                              Milana Sahánková, DiS

 

Environmentální výchova v praxi

25. 1. 2020

I v zimě myslíme na zvířátka. Celý týden žijeme v tomto duchu, vyrábíme krmítka, zkoušíme, jak je těžké si nasbírat zrníčka "zobáčky"  a nahromadit zásoby na celou zimu vůbec. Proto se ve čtvrtek děti z MŠ Tyršovy sady vydaly s batůžky plnými kaštanů, jablíček a mrkviček do lesa na Hliněném vrchu, kde naplnily dva krmelce.

                                                                                                                                                                                        Mgr. Michaela Nová

 

Projekt "Zimní radovánky s mámou a tátou"

15. 1. 2020

Mateřská škola A.Dvořáka se otevřela všem rodičům. Tato myšlenka byla podpořena projektem, ve kterém se mohli  rodiče aktivně podílet na řídící vzdělávací činnosti, přímo ve třídě Motýlků, u starších dětí. Pro rodiče byla připravena tabulka s různými daty  a časy, kdy bylo možné přijít do třídy, vymyslet a předvést s dětmi aktivitu dle vlastního výběru. Jedinou podmínkou bylo, že aktivita by měla být na zimní téma. Velmi nás potěšil zájem rodičů, kteří se nebáli a příjemnili tak nejen dětem, ale také paní učitelkám dopolední chvíle. Velmi děkujeme aktivním maminkám a slibujeme, že tento projekt nebyl tím posledním.

      Milana Sahánková, DiS
 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »